Wspaniałe atrakcje dla całej rodziny

W okolicy

Miejsce utkane z atrakcji

Chata Pachnąca Lasem znajduje się w Gminie Andrychów – Miejscu utkanym z atrakcji. Ale tym, co przyciąga turystów najbardziej jest piękno beskidzkiego krajobrazu. Położenie naszej chatki pozwala na codzienne obcowanie z przyrodą. Bliskość lasu sprawia, że często o poranku, tuż pod płotem, mogą Państwo spotkać np sarny…:)

Podczas pobytu w naszej chacie, szczególnie mocno zachęcamy Państwa do odwiedzenia wyjątkowego, choć relatywnie niewielkiego Park Krajobrazowego Beskidu Małego. Znajduje się on na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego, całkiem niedaleko od chaty a jego najpiękniejsze tereny to Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, mniej znane Czanieckie oraz malownicze szczyty Beskidu Małego.

SKOKI ZE SPADOCHRONEM

Podziwiaj piękno Beskidu Małego z lotu ptaka! Dla gości naszej chatki mamy specjalną ofertę skoków w tandemie.

STACJA NARCIARSKA CZARNY GROŃ

Czarny Groń to nie tylko narty i atrakcje zimowe. Znajdą tam Państwo również liczne atrakcje dla najmłodszych jak “Magiczna Osada” a także m.in. kort tenisowy.

LICZNE OŚRODKI WELLNESS & SPA

Nasza okolica słynie z wielu luksusowych SPA, w których można zażyć relaksu z dala od miejskiego zgiełku i skorzystać z szerokiej oferty zabiegów.

PARK MINIATUR W INWAŁDZIE

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw.

DINOLANDIA

Tutaj bardzo łatwo można przenieść się do ery mezozoicznej. Na miejscu czeka imponująca kolekcja drapieżników i roślinożernych stworzeń. Zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura.

ENERGYLANDIA Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze

Sławne na całą Polskę i bez wątpienia największe wesołe miasteczko w naszym kraju.

Stanica HUCUŁ w Sułkowicach

Stanica znajduje się bardzo blisko Chaty Pachnącej Lasem. Może konna przejażdżka leśnymi ścieżkami?

Park Rozrywki ZATORLAND

Park Zatorland to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o edukacji poprzez rozrywkę.

MOLO Resort, Osiek

W tym miejscu można się poczuć, jak na egzotycznych wakacjach, skorzystać z oferty tutejszej restauracji słynącej z pysznej kuchni lub oferty salonu SPA.

Ogród Jana Pawła II

W tym wyjątkowym ogrodzie powstał 3 hektarowy obraz Jana Pawła II.

DOM RODZINNY JANA PAWŁA II w Wadowicach

Muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się w Wadowicach, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami.

ŚREDNIOWIECZNA WAROWNIA w Inwałdzie

Na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje można cofnąć się do XV wieku i średniowiecznej osady pełnej atrakcji.

MUZEUM BROWARU W ŻYWCU

Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie.

MUZEUM TYSKICH BROWARÓW KSIĄŻĘCYCH

Miejsce, w którym warzy się piwo nieprzerwanie od czterech wieków. Nasze muzeum zaprasza na wycieczki grupowe oraz indywidualne

Muzeum Auschwitz

Nie sposób zrozumieć powojennej Europy i świata bez dogłębnej konfrontacji swojego wyobrażenia o człowieku z pozostałościami Auschwitz. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z edukatorem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Wielickie podziemia to miejsce wprost stworzone dla rodzinnych wycieczek. Kręte korytarze, unikalne solne komory kryją w sobie wiele tajemnic, które często dostrzeże tylko uważne oko małego podróżnika. Spotkane podczas wędrówki Trasą turystyczną niezwykłe postaci zadziwią z pewnością każdego, nawet dorosłego uczestnika wyprawy.

OKOLICZNE JEZIORA I ZALEWY

Nasza okolica rozpieszcza także miłośników rybołówstwa. Malownicze jeziora i widowiskowe zalewy pozwalają na miłe spędzenie czasu w upalne dni i nie tylko.

LICZNE SZCZYTY I PUNKTY WIDOKOWE

Beskid Mały może pochwalić się pięknymi trasami wspinaczkowymi i punktami widokowymi. Do najsłynniejszych i znajdujących się najbliżej naszej chatki należy Leskowiec (874 m n.p.m.) oraz Potrójna (inaczej Czarny Groń – 884 m n.p.m.).

KRAKÓW I JEGO ATRAKCJE

Bliskość Krakowa pozwala na dogodne zwiedzanie tej dawnej stolicy i nekropolii królów Polski.

Mini ZOO KUCYK

Ta idealna leśna lokalizacja (trochę słońca, trochę cienia) sprawia, że spacer po Mini Zoo staję się przyjemny, orzeźwiający oraz bardzo pouczający. Różnorodność świata fauny i flory zapewnia satysfakcję w zwiedzaniu dla każdego.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji miejsc!
Translate »